Péče podle zvěrokruhu: RYBY

Ryby, to jsou velmi citliví lidé, často až přecitlivělí. Rádi se strají o ostatní, někdy i na úkor svého vlastního zdraví. Dnes se zaměříme hlavně na to, které bylinky, éterické oleje a drahé kameny jsou pro ně vhodné.

Ryby se obecně rodí mezi 20.2. a 19.3. (často se to o pár dní posouvá). Přísluší jim planeta Neptun, z živlů Voda a z kovů cín. Teď už se ale podíváme na jejich povahu a také si povíme, jaká přírodní péči Rybám svědčí.

Minule jsme si povídali o Vodnářích. Tentokrát je na řadě další znamení. Lidé zrození v Rybách jsou hodně závislí na svém domově. Už jako děti mívají potíže s navazováním vztahů a nerady někam chodí samy. Jsou velmi citliví, až příliš vnímaví a současně vynikají svým citem pro spravedlnost. Moc rádi pomáhají všem okolo sebe, jejich obětavost nezná hranic, a mnohdy tím samy sobě ublíží.

Ryby jsou šikovní pracanti a nezřídka jsou ve svém povolání opravdu úspěšní. Je pro ně však důležité, aby se na pracoviště cítili pohodlně. Kromě toho Ryby platí za obrovské snílky s nekonečnou fantazií. Často tak mezi nimi najdeme spisovatele, herce či výtvarníky. Slabou stránkou Ryb je však to, že jsou až příliš důveřivě, a čato tak naletí různým podvodníkům.

Drahé kameny a Ryby

Citlivými oblastmi lidí narozených v Rybách jsou hlavně chodidla, někdy trpí i na plísně na chodidlech. Tady působí příznivě růžový korál nebo chalcedon. Dále mívají Ryby potíže s lymfou. V tom případě je vhodné sáhnout po měsíčním kameni nebo rubínu. Co do psychiky, trpí Ryby často melancholií, na kterou jsou výborné kameny jako ametyst, granát či akvamarín.

Ryby a péče z přírody

Jak už jsme si řekli výše, citlivou oblastí Ryb jsou hlavně chodidla. Při jejich problémech je ideální volit éterické oleje z máty peprné nebo geránia, při výskytu plísní se pak doporučují majoránka a mateřídouška. Můžete ale volit i čerstvé nebo sušené bylinky – u potíží s chodidly mátu peprnou, na plísně pak ostružiník.

Když se vyskytne nějaký neduh spojený se špatnou funkcí lymfatického systému, je dobré sáhnout po bylinkách jako chmel nebo tužebník. Z éterických olejů působí na lymfu pozitivně například jalovec. No a co s tou rybí melancholií? K jejímu zahnání zkuste třeba kozlík, třezalku, anděliku nebo dobromysl.

Tip: Některé ze zmíněných éterických olejů a bylinek koupíte u nás v
e-shopu .:)

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..