Péče podle zvěrokruhu: PANNA

Máte ve svém okolí někoho, jeho slunečním znamením je Panna? Tento díl našeho seriálu bude věnován právě jim. Dozvíte se, jaké jsou jejich citlivé oblasti, co se zdraví týče, a také, jaké bylinky či drahé kameny jim padnou jako ušité.

Panna je slunečním znamením lidí narozených mezi 23.8. a 22.9. (obecná definice, některé roky se to posouvá). Pokud máte doma zrovence Panny, jistě se se mnou shodnete, že jsou to lidé se smyslem pro pořádek a systém. Když jde o práci, jsou velmi pečliví a metodičtí, nemají rádi, když je v zápalu tvořivosti někdo ruší.  Spolehlivost je jejich druhé jméno a povinnosti jsou něco, co jim rozhodně nečiní potíže. Panny jsou citlivé, někdy až přecitlivělé. V oblasti vztahů jsou spíše zdrženliví. Mají velmi rádi svoji rodinu a o příbuzenstvo s láskou pečují. Jejich byt či domeček bude zařízený prakticky, na všelijaké zbytečné lapače prachu je neužije. Spíše u nich hledejte skandinávský styl apod.

Panna je člověk, jehož citlivou oblastí je trávení a zažívání. Jakmile jsou pod psychickým tlakem, nervózní apod., nejčastěji se to u nich projeví střevními potížemi (hlavně zácpa), případně mohou mít potíže se slinivkou nebo slezinou. Co se týče zdraví celkově, jsou to trochu hypochondři, takže sebemenší pupínek nebo rýmička je snadno vyvede z rovnováhy. Trochu mi to připomíná hlavní postavu knihy Tři muži ve člunu. Muže, který po pročtení oxfordského slovníku nemocí prohlásil, že „trpí snad vším kromě sklonu k samovolným potratům, a to je tedy pěkná nepsravedlnost“. Domnívám se tedy, že tento muž byl typickým zrozencem Panny.

Drahé kameny

Mezi kameny, které jsou vhodné pro Panny, patří karneol, olivín, křišťál nebo obsidián. Ty jsou vhodné hlavně v případě, že jedinec trpí potížemi v oblasti střev. Na slezinu a slinivku jsou u nich pak ideální jadeit, onyx či olivín. Co se týče psychiky, tak na typickou „panní“ melancholii jsou vhodné kamínky: granát, tygří oko nebo ametyst. Ty pak můžete nosit třeba jako přívěsek na řetízku, v podobě náramku z kamenných korálků nebo je třeba jen nosit v kapse. A pokud jste správný „ezocvok“, kameny si můžete přidat i do kafary/džbánku/sklenice s vodou (předají jí svou energii).

Panna a kouzlo bylinek i éterických olejů

I tentokrát se podíváme na zoubek i bylinkám. V jejich léčivou moc věřily už naše praprapra….babičky a dědečkové. Vsaďte na ně i vy. Patříte-li mezi Panny, jistě vás občas potrápí trávení či zažívání (i když, koho ne – a bez ohledu na znamení). Tady jsou pak vhodné čaje nebo lihové tinktury z fenyklu, čekanky nebo sporýše, ale sáhnout můžete i po kytičce jménem lnice květel. Z éterických olejů jsou pak vhodné máta peprná (koupíte tady), bergamot, ylang-ylang, případně citron.

Pokud jsou vaší citlivou oblastí zejména slezina či slinivka, z bylinek je ideální sáhnout po puškvorci, lékořici nebo již zmíněný sporýš. Co se týče esenciálních olejů, vedle nešlápnete po mátě peprné (je skvělá na celé trávicí a zažívací ústrojí), případně po eukalyptu nebo geránii. No a co se té citlivé dušičky týče, i tady můžete sáhnout po bylinkách. Melancholické stavy zmírní opět éterický olej z máty peprné (protože máta je prostě božská) a bylinky v podobě chlácholivé mateřídoušky či mocné třezalky.

Étetické oleje můžete pořídit u nás v e-shopu, konkrétně tady.

Upozornění: Při výběru vhodné bylinky si nastudujte její kontraindikace, možné vedlejší účinky i přesné dávkování!

 

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..