Péče podle zvěrokruhu: LEV

Lvi jsou lidé, kteří jsou velmi energičtí, odvážní a zpravidla vynikají svými organizačními schopnostmi. Jaké jsou naopak jejich slabiny a které bylinky či éterické oleje jim prospívají? To se dozvíte na následujících řádcích.

Každé sluneční znamení je jiné. Není však tím jediným, co určuje náš charakter. Jsou i další planety v horoskopu, přičemž každá o člověku prozradí něco jiného. Nejzásadnější je ale právě Slunce.  Lidé, kteří se rodí mezi 22.7. a 21.8. (obecná definice, ne každý rok je to stejné), označujeme právě jako Lvi. Jsou to přátelské osoby plné energie, které jsou otevřené a přímočaré. Někdy však bývají přílíš hrdí až egocentričtí, tvrdohlaví i výbušní. Celkově ale platí za osoby, které jsou ve svém okolí známé svou elegancí, vybraným vkusem a diplomatickými schopnostmi. Ideální povoláním pro Lva je politik či diplomat. To už ale zabíháme trochu jinam … 🙂

Nás bude v této sérii článků hlavně to, jak by Lev i další znamení měli pečovat o své zdraví a krásu, aby se cítili co nejlépe.

Lev a jeho citlivá zóna

Lidé, kteří jsou narození ve znamení lva mají citlivé srdce a také páteř. Když budou například přepracovaní apod., právě na těchto orgánech to mohou pocítit nejvíce. Mohou pak trpět třeba bolestmi zad, pocitem tíhy na hrudi atd.

Kameny, kamínky

Drahokamy a polodrahokamy. Nevím, jak vy, ale já je miluju a moje sbírka je možná větší než zdrávo. I když, kolik kamenů je moc kamené? Pro lva, stejně jako pro další znamení, existuje nějakolik drahýh kamenů, které působí příznivě na jejich psychiku i organismus jako celek. Můžou je např. nosit v kapse nebo ve formě přívěsku na krk. Jsou to:

  • turmalín, smaragd, rubín a granát, které působí příznivě na srdíčko
  • zlatý topaz a jantar, ty zase pozitivně ovlivňují páteř

Bylinky, éterické oleje i něco na zub

Protože je lev znamením, které má citlivější srdce, je pro něj ideální volbou bylinka jménem karbinec. Ta mírní divoké bušení srdce a celkově pozitivně ovlivňuje činnost krevního oběhu. Je však dobré pamatovat na to, že současně tlumí látkovou výměnu a klidní činnost štítné žlázy.

Nyní se přeneseme k voňavé péči v podobě éterických olejů. Pro lva je skvělou volbou eukalyptus a také geránium. Podporují duševní rovnováhu, zklidňují a působí pozitivně při přepracování apod. Oba éterické oleje pořídíte tady. 

Na závěr se podíváme ještě do kuchyně. Potravinami, které jsou pro lva těmi top jsou třešně a višně, které budou celkově prospívat jeho organismu.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..