Péče podle zvěrokruhu: KOZOROH

Kozoroh je obecně velmi vytrvalý a ctižádostivý člověk, který má silnou schopnost koncentrace. Zároveň platí za spolehlivého a společenského a získá si vás svým duchaplným humorem.

Minule jsme si povídali o Střelcích, dnes je čas na další znamení. Kozoroh je člověk, který se narodil mezi 23.12. a 19.1. (každý rok se to ale může mírně lišit). Jeho živlem je Země, charakterizuje ho kov olovo a vládne mu planeta Saturn. To pro ty z vás, které zajímá astrologie. 🙂 Teď se ale podíváme spíše na to, co kozorohy vystihuje.

Kozoroh má rád klid. Je trpělivý a rozvážný. Co se týká dosahování vytyčených cílů, vyniká vytrvalostí a ctižádostí. Kozoroh vynaloží maximum svých sil, aby naplnil to, co si předsavzal. To z něj také dělá výborného zaměstnance. Pokud najde práci, ve které si cítí příjemně, bude v ní opravdu dobrý.

Ačkoliv je Kozorov příjemný, společenský a veselý, celkově platí spíše za vážnou osobu a pubertálními vtípky si ho opravdu nezískáte. Zároveň je ale velmi zodpovědný jakékoliv závazky (včetně vztahů) bere veli vážně. To z něj činí člověka do rodiny. Kozoroha také příliš nenadchnou změny, dává přednost zajetým kolejím. Čím vás může naštvat, je jeho pedantství a kritičnost. Někdy až můžete mít pocit, že se tomuhle člověku zkrátka nezavděčíte, i kdybyste se přetrhli.

Drahé kameny a kozoroh

Každé znamení má nějakou svou citlivou oblast. U kozorohů jsou to kosti a klouby, zejména pak kolena. Na ty působí příznivě kameny jako olivín, tygří oko, bílý korál nebo křišťál, se kterým nikdy nic nezkazíte. Ke kostem se vážou také zuby, jimž prospívají tyrkys, houlit nebo akvamarín. Kozorozi také trpívají melancholií, na kterou je dobrý granát, ametyst nebo již zmíněné kameny olivín a akvamarín.

Přírodní péče pro kozorohy

Jak jsme si již řekli, kozorozi mívají citlivé kosti či kolena. Na ty působí blahodárně hlavně kostival, případně známý ledvinový čaj. Z éterických olejů pak eukalyptus, citron a borovice. Při potížích se zuby se doporučuje konzumace zeleného čaje heřmánku, ze silic je pak vhodná máta. No a co se týče péče o melancholickou dušičku, sáhněte po třezalce, kozlíku, andělice či dobromyslu.

Pro Kozorohy je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

P. S.: Mnohé z bylinek a éterických olejů pořídíte u nás v e-shopu. 😉

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..