Péče podle zvěrokruhu: BÝK

Po tom, co jsme si minule povídali o Beranech, přišel čas podívat se na zoubek všem Býkům. Jací jsou a jaká přírodní péče jim prospívá?

Býci se rodí mezi 22.4. a 19.5. Jak už ale víte z předchozích článků, každý rok se to mírně posouvá. Letos nám to třeba vyšlo na 19.4.-22.5. Živlem Býků je Země, vládne jim planeta Venuše a „jejich“ kovem je měď.

O Býcích se říká, že jsou to poměrně klidní a trpěliví lidé. Nejsou příliš společenští a mívají spíše málo přátel, ale ani těm se nesvěřují s každým svým trápením. Zároveň umějí být neskutečně tvrdohlavý a jen tak něco je nepřiměje změnit názor. S tím souvisí i to, že jsou velmi konzervativní, což poznáte z jejich životního stylu, oblečení či zařízení bytu nebo domu.

Býci mají silnou potřebu jistoty, takže potřebují mít silné zázemí. Vůči své rodině jsou velmi obětaví a pečující. Pro své blízké chtějí jen to nejlepší, a udělají pro to, co bude v jejich silách. Lidé narození v Býku jsou pracovití, prakticky zaměření a nikdy zbytečně nerozhazují peníze. Ve své profesi jsou známí svou spolehlivostí a přesností, ačkoliv i zde mohou být dosti konzervativní. Ve volném čase je zajímá hlavně umění, knihy či dobré jídlo, rozhodně mezi nimi nehledejte nadšené sportovce (pokud ovšem nepovažujete „gaučing“ za nový druh sportu).

Býk a drahé kameny

Citlivým místy na těle Býků jsou štítná žláza a uši. Právě na těchto orgánech se často projeví, když bude Býk nějak oslabený. Pokud věříte na sílu drahých kaměnů, sáhněte po jantaru, hematitu či ametystu. Tyhle kamínky seženete snadno a nejsou ani nijak drahé.

Přírodní péče pro Býka

Při potížích se štítnou žlázou i s ušima se doporučuje sáhnout po éterických olejích z z bergamotu, citronu, geránie nebo tea tree (pořídíte je zde). Z bylinek jsou vhodné tyto: bukvice, řebříček, karbinec, meduňka nebo zelený čaj. Radost uděláme i milovníkům ovoce, protože na citlivá místečka Býků působí pozitivně třešně (bohaté na jód), rybíz nebo česnek.

Pro Býky je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..