Péče podle zvěrokruhu: BLÍŽENCI

Konec května se nám blíží, a to znamená, že v těchto dnech již slaví lidé narození jako Blíženci. Opět si povíme něco o jejich povaze a pak se již tradičně zaměříme na přírodní péči či drahé kameny pro ně vhodné.

Blíženci jsou všichni lidé, kteří se rodí zpravidla mezi 20.5. a 22.6. Letos to však vychází na 23.5.-20.6. Blížencům vládne planeta Merkur, jejich živlem je Vzduch a kovem pak rtuť. Pokud vás zajímají další znamení zvěrokruhu, koukněte na naše starší články. 😊

Teď už zpět k Blížencům. V obecných horoskopech se dočtete, že jsou to lidé velmi flexibilní. Mezi jejich slabiny se pak řadí především povrchnost a sklon k vnitřní rozervanosti. I přesto jsou to ale lidé velmi nadaní, zvládnou ledacos. Blíženci oplývají přirozenou inteligencí a už jako děti školou povinné bývají velmi bystří. Mají zájem o vše, co se kde po světě děje a rádi se k tomu ve společnosti vyjadřují.

Energie, neobyčejná aktivita a, někdy až otravná, výřečnost dělá z Blíženců skvělé politiky, novináře či řečníky. Jsou to lidé, kteří si jdou tvrdě za svým, a ani ve staří neztrácí mladistvou jiskru. Co ovšem může u Blíženců vadit jejich okolí, je typický neklid (nevydrží chvíli na jednom místě) a až přílišná mnohostrannost, chtějí prostě všemu rozumět nejlépe. Někdy, když s nimi mluvíte, můžete mít pocit, jako by se v nich mrknutím oka střídali dvě různé osobnosti.

Blíženci a drahé kameny

Citlivým místečkem Blíženců jsou ramena, ruce a pak také plíce. Častokrát tito lidé také trpívají nespavostí či celkovou roztěkaností. Mezi kameny, které jim obecně prospívají, patří křišťál, fluorit, růženín a jadeit. S nespavostí si zpravidla dobře poradí lazurit. Vhodné je umístit ho pod polštář či ho nosit v podobě náramku.

Péče z přírody pro Blížence

Jak jsme si již řekli, Blíženci mohou trpět na různá plicní onemocnění. Tady pak pozitivně působí bylinky jako plicník (trefný název, že), divizna či fenykl. Z éterických olejů se doporučuje borovice, máta peprná, mateřídouška a univerzální tea tree. S blíženeckou roztěkaností si poradí kozlík, na problémy s rukama či rameny se pak doporučuje éterický olej z muškátového oříšku. A co nespavost? Na tu je skvělá nezaměnitelná meduňka a také esence ylang-ylang nebo eukalypt.

Pro Blížence je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

Tip: Zmíněné éterické oleje pořídíte v našem e-shopu. 😉

Jací jsou Blíženci a jako přírodní péče jim svědčí?
Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..