Péče podle zvěrokruhu: BERAN

Už tu zase máme další měsíc, a tak jsou na řadě všichni, jejichž znamením zvěrokruhu je Beran. Povíme si něco o jejich povaze a v závěru článku se zaměříme na přírodní péči či drahé kameny, jak už je zvykem.

Berani se obecně rodí mezi 20.3. a 21.4. Každý rok se to ale většinou mírně posouvá, třeba letos je to od 22.3. a 18.4.2019. Beranům přísluší živel oheň, vládne jim planeta Mars, z kovů jim pak náleží železo.

Berani jsou obecně o dost jiné povahy než Ryby, o kterých jsme si povídali minule. Charakterizuje je to, že překypují energií a vytrvalostí. Jsou to velcí bojovníci a povětšinou se těší pevnému zdraví. Jakmile přijde nová výzva, rádi se do po vhrhají po hlavě. Někdy jim však chybí rozvážnost a trpělivost.

Máte-li ve svém okolí Berana, určitě jste si všimli, že je přátelský, otevřený a velmi upřímný. Společnost většinou oceňuje jeho smysl pro humor (který narozdíl od toho štírovského postrádá onen kousavý cynismus). Jakmile někdo zpochybní jeho názory a postoje, Beran nemá problém bojovat za svou pravdu. Je zároveň věrným přítelem, na kterého se můžete vždycky spolehnout. Nebude vám lhát, a už vůbec vás nebude za zády pomlouvat.

Beran a drahé kameny

Jakáto clitlivá místečka mají Berani? Patří mezi ně hlavně oblast hlavy obecně, dále pak oči a zuby – takovéto „nechci to vidět“ či „mám toho plné zuby“. Na všechny tři oblasti se Beranům doporučují tyto kameny: fluorit, hematit, tyrkys, achát nebo ametyst. Ty jsou vhodné třeba v podobě náramku či malého přívěsku na řetízek. Dobré také je, dávat si kameny na noc pod polštář, aby mohly na tělo i duše působit také ve spánku.

Přírodní péče pro Berana

Tohle je to hlavní, voňavé suroviny z náručí nádherné přírody! A nesmíme je vynechat ani u Beránků. Co se týče potíží se zuby, očima a hlavou (např. migrény), jasnou volbou je mátový éterický olej, konkrétě z máty peprné (nabízíme tady). Tím určitě nic nepokazíte (pokud ovšem nejste na mátu alergičtí).

Pro Berany je vhodná také směs éterických olejů, která jim je na míru ušitá. Pořídíte ji tady. 

Co do bylinek, na migrény se pro Berana doporučuje svěží citron, případně eukalyptus. Pokud vás nějak trápí oči, zkuste třeba světlík (ten se skvěle hodí na oči bez ohledu na znamení zvěrokruhu) či mateřídoušku. Na zlobivé beranní zoubky je vhodná máta peprná (např. ve formě čaje).

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..