Odličovač očí s chrpou

Konečně jsem se dostala k tomu, abych vyrobila něco, co jsem měla už dlouho  plánu – odličovač očí. Je výborný i na voděodolnou řasenku či výrazné oční linky. A co víc, jeho výroba je snadná jako lusknutí prstů. Že nevěříte? Přesvědčte se sami.

Pravda, na výrazné líčení očí mě moc neužijete. Ale přeci jen, čas od času, když je nějaká příležitost, ráda sáhnu po oční lince nebo řasenkce. A protože jsem trochu trdlo a častokrát si třeba promnu oči, sázím spíše na voděodolné varianty. No a jistě to znáte samy. Dostat tyhle líčidla z očí může  být pěkný opruz. Proto to chce mít po ruce nějakého šikovného pomocníka. Ideální jsou na tohle dvoufázové odličovače, tedy takové, které kromě vodní složky obsahují také olej.

Pro pokožku v okolí očí je skvělý ricinový olej, které pečuje o řasy a podporuje jejich růst. Ten však nepoužívejte samostatně, ale kombinujte ho s nějakým dalším. Třeba mandlovým, ten je takový univerzální. Vodní složku odličovače očí pak výborně zastoupí chrpový hydrolát. Stejně jako přidaný panthenol zklidňuje pokožku a působí protizánětlivě. A teď už hurá na výrobu! 🙂

Na 50 ml si připravte

 • 30 ml chrpového hydrolátu (koupíte tady)
 • 9 ml mandlového oleje (vybírejte zde)
 • 9 ml ricinového oleje (najdete tady)
 • 2 g panthenolu (koupíte zde)
 • 10 k cosgardu (pořídíte tady)

Dále si připravte: lahvičku s víčkem, trychtýř, setinkovou váhu (vše najete v našem e-shopu).

Jak odličovač očí vyrobit?

Je to úplně jednoduché a zabere vám to tak minutku. Dobře, možná dvě. 🙂 Jakmile budete mít vydesinfikované všechny pomůcky, vezměte si lahvičku a vložte do ní trychtýř. Oleje a hydrolát nemusíte nijak odměřovat. Stačí je nalít od oka, a to v poměru 3:1:1 (hydrolát:olej:olej). Poté přidejte pantehol a cosgard. Lahvičku pevně uzavřete. Po chvilce bude hezky vidět, jak se oddělí oleje od hydrolátu.

Odličovač očí s chrpou.
Takhle si odličovač poradil s voděodolnými linkami a řasenkou.

Odličovač očí skladujte v chladu a temnu, ideálně v ledničce. Vydrží vám tak 3-4 měsíce a jeho pH by mělo být mezi 5 a 6. Před použitím ho pořádně protřepejte a ihned naneste na tamponek.  Tím pak odličte oči. Záleží, jak moc se malujete. Pokud výrazněji, budete potřebovat tamponky spíše dva. Pokud vám pokožka pak bude připadat mastná, ještě ji očistěte pleťovou vodou/opláchněte.

Autor příspěvku: Zuzka

3 komentáře: „Odličovač očí s chrpou

  Hezký dobrý den přeji,

  chtěla bych se zeptat, zda lze chrpový hydrolát a mandlový olej nahradit i něčím jiným? (voda či jiný typ hydrolátu / oleje?)

  Děkuji a přeji hezký den 🙂 M.

  Naprosto úžasný odličovač očí! S tímto odličovačem jsem nadmíru spokojená, pleť je po velmi snadném odlíčení krásně hebká. Receptík jsem si trošku pozměnila, chrpový hydrolát jsem nahradila převařenou destilovanou vodou, ve které jsem nechala vylouhovat hěřmánek. Můžu jen doporučit:-).

Napsat komentář