Masážní kostka pro lepší spaní

Tělová masážní kostka je velmi jednoduchá na výrobu a snadno se používá. Zanechá pokožku krásně jemnou a hebkou na dotek a díky obsažené meduňce a citronele ji příjemně provoní. A navíc se vám po masáži bude usínat raz dva.

Masážní kostka představuje snadnou cestu, jak spojit příjemné s užitečným. Můžete ji použít na rychlomasáž večer před spaním nebo ji využít pro zpříjemnění chvilky strávené s vaším partnerem. O tom, jak je taková vzájemná masáž bezvadná, jistě netřeba dlouze povídat. 🙂

Masážní kostka obsahuje samé krásné přírodní suroviny, másla, olej a včelí vosk. Ty podpoří hydrataci pokožky, stejně jako její přirozenou pružnost a celkovou regeneraci, posílí její přirozený ochranný film a zanechají ji božsky hebkou. Přidaný esenciální olej meduňka s citronelou má antidepresivní účinky, mírní bolesti hlavy i bříška a usnadňuje usínání. Kostku je vhodné uchovávat v lednici a pár minut před použitím ji nechat někde na teple, případně ji můžete mít v nějaké nádobce (plastové, kovové apod.) třeba na nočním stolku. Určitě ji ale nevystavuje sluníčku a teplu (nad 20 °C), aby se vám nezačala roztékat.

Co si připravit na 1 kostku?

  • 11 g včelího vosku (seženete zde)
  • 15 g kakaového másla (seženete zde)
  • 15 g bambuckého/mangového másla (seženete zde)
  • 1,5 lžíce mandlového oleje (seženete zde)
  • 30 kapek ÉO meduňka s citronelou (seženete zde)
  • 1 větší kádinku (seženete zde)
  • 1 muffinovou formu

Jak se masážní kostka vyrobí?

Jednoduše! No vážně. 🙂 Stačí do větší kádinky vložit včelí vosk, kakaové a bambucké/mangové máslo a následně ji dát do vodní lázně a počkat, až se všechny tři suroviny rozpustí. Poté přidejte do směsi mandlový olej a promíchejte. Kádinku vyjměte z vody a obsah obohaťte ještě o 30 kapek éterického oleje, opět promíchejte. Nyní už jen hotovou tekutinu přelijte do muffinové formičky, dejte do ledničky a těšte, se, až masážní kostka ztuhne.

A jak dlouho vám masážítko vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

A co vy, používáte tělovou kostku? Už jste si ji zkoušeli sami vyrobit? 🙂
Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..