Lehce bělicí mátová zubní pasta

Jedna paní povídala … Spíše jeden chytrák povídal, že na čištění zubů je výborná pasta ze sody. A všichni ji začali používat. Protože jim to někdo chytře poradil. Netuším, kdo to byl. Já bych takovou pitomost neudělala. Ano, soda výborně čistí. zasviněné prádlo i podlahu od kdejaké nečistoty. Ale na zuby zkrátka nepatří. Ač jsem na ni z různých strach slyšela chválu, setkala jsem si i s lidmi, kterým soda nepříjemně podráždila dásně a měli po ní citlivé zuby. My si ale dnes připravíme pastu, která nic takového nezpůsobí. Jak na to?

Je pravda, že i mnohé značky přírodní kosmetiky vyrábějící zubní pasty, jež mají základ právě z jedlé sody. A vy si podobnou můžete klidně vyrobit i doma. I tak je ale vhodné pamatovat na to, že její užití je dobré tak 2krát do měsíce. Určitě není rozumné ji používat každý den. A jaká je tedy vhodná alternativa na těch zbylých 26-29 dnů v měsíci? Pasta z bílého jílu! Proč? Protože je mnohem jemnější než soda, zubům ani dásním nijak neublíží, ale současně má výborné čisticí vlastnosti. A to zní jako dobrá varianta, co myslíte? Níže se dočtete, jak si připravit 50ml mátovou zubní pastu.

Jaké suroviny si připravit?

Jak zubní pastu namíchat?

Nejprve si do nějaké ohnivzdorné nádobky (ideálně kádinky) odměřte 8 gramů xylitolu. Díky němu bude mít pasta sladkou chuť, ale hlavně výborně posiluje sklovinu a pomáhá ji mineralizovat. Díky tomu snížíte riziko vzniku zubního kazu. A to chcete. Xylitol nechte ve vodní lázni úplně rozpustit. Trvá to pár minut, než z něj bude krásně hladká tekutina. Poté směs sundejte ze sporáku a přimíchejte 35 ml kokosového oleje. Šoupněte nádobku zpět do vodní lázně a opět nechte zcela rozehřát. Vznikne pěkná tekuté směs. Do té pak přisypte 8 gramů jílu a špetku jedlé sody. Přidejte 2-3 kapky, a můžete přejít na nejveselejší část programu.

lehce bělicí mátová zubní pasta

Inu, nyní je potřeba obrnit se trpělivostí, vzít do ruky mixérek a dát se do díla. Jasně, jde to i lžičkou, ale to je, upřímně, dost na zblbnutí. Takže mixérkem směs lehce promíchněte (směs je teď ještě tekutá) a šoupněte na pár minut do ledničky. Poté vyjndejte, pečlivě rozmíchejte hrudky, lehce prošlehejte a vraťte zpět do lednice. Tohle zopakujte jednou dvakrát, dokud nebudete mít hotovou hladkou pastu na zuby. A pak už jen stačí zaběhnout do koupelny pro nedočkavý zubní kartáček, a políbit ho trochou té lahodné směsi.

P. S.: Neodoláte-li lákavé chuti pasty, a trochu jí sníte, do rána neumřete. (Vyzkoušeno, potvrzeno.)

Vyrábíte si doma zubní pastu? Co do ní rádi přidáváte?

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *