Krém na bříško pro těhulky

Dlouho nám tu chyběl receptík pro budoucí maminky. Každá chceme být krásná a během těhotenství je potřeba o naši kůži pečovat mnohem více. Nejvíce je však namáhané během těhotenství bříško, které postupně roste. Máme pro vás bezva receptík, jak si vyrobit vlastní přírodní krém na bříško pro těhulky. Krémík je ozkoušený a já s ním jsem velmi spokojena.

Krém na bříško pro těhulky obsahuje jako hlavní složku olej z pšeničných klíčků , slunečnicový olej a mandlový olej. Olej z pšeničných klíčků obsahuje velké množství vitamínu E, a podporuje tak elasticitu naší kůže. Mandlový olej pečuje o naši pokožku a chrání ji před vysoušením. Slunečnicový olej má bezvadné zvláčňující a regenerující účinky. 

Krém doporučuji začít používat už v začátcích těhotenství, aby měla kůže dostatečnou péči a čas na přípravu krásného bříška. 

Krém na bříško pro těhulky 200ml – co si připravit za suroviny

Pomůcky na výrobu

Postup výroby

Nejprve si vydesinfikujeme pracovní plochu, všechny pomůcky, které budeme na výrobu používat a nezapomeneme ani na kelímek, kam pak hotový krémík umístíme. Vezmeme dvě mističky vhodné do vodní lázně. Do jedné si připravíme požadované množství heřmánkového hydrolátu a destilované vody. Druhá mistička bude obsahovat emulgační vosk glyceryl stearate SE, koemulgátor ceteayl alkohol a potřebné množství kakaového másla, slunečnicového, mandlového a oleje z pšeničných klíčků. 

Pokud máme připraveno, je na čase vložit obě mističky do vodní lázně a počkat až se nám emulgační vosky spolu s kakaovým máslem hezky rozpustí v olejích. Poté obě misky vyjmeme z vodní lázně, vodní složku nalijeme do tukové, přidáme jogurtový extrakt a začneme směs hezky šlehat pomocí mixérku. Až nám směs začne trochu chladnout, můžeme ještě celý proces urychlit vložením mističky do studené vodní lázně pro rychlejší vychlazení. 

Jakmile budeme mít krásnou krémovitou texturu, vmícháme ještě požadované množství glycerinu. Nakonec zbývá přidat ještě 40 kapek konzervantu cosgard a pořádně ho do krému vmíchat. Poslední fáze, pro těhulky asi ta nejdůležitější, a to přidat přiměřené množství (aby vám bylo příjemné) éterického oleje heřmánek a geranium. Nezapomeňte změřit pH, které by se mělo pohybovat v rozmezí 5-7. 

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Bára