Jílová maska

Jílová maska je jedním z kosmetických prostředků, které si doma vyrobíte doslova za pár korun. Tak proč kupovat předražené produkty, které vám poskytnou shodné benefity jako diy maska?

Pamatuju si na doby, kdy jsem studovala bakaláře. Tehdy jsem docela experimentovala s různými kupovanými maskami. Ty, které se musely smývat, mě nebavily hned ze dvou důvodů, a sice byl hrozný opruz je smývat a za druhé mi dráždily pokožku. Nakonec jsem ale zakotvila u slupovací. Snadno se nanášela i odstraňovala, i když ty výsledky nebyly úplně top. Pak se mi pleť radikálně zlepšila, a já občas jen sáhla po peelingu.

Při práci v prodejně s přírodní kosmetikou se mě ženy často ptaly právě na pleťové masky. Zas tolik jsme jich nenabízely, ale nejvíce šly na odbyt právě ty jílové. Žasla jsem na tím, že lidé dají za tubičku jílu smíchaného s vodou klidně sto padesát korun. Proč, když si lze stejný produkt vyrobit doma za pakatel? A navíc vždy čerstvý. Jílová maska je něco, co si spatláte během pár vteřin. 🙂 Já si ji absolutně zamilovala!

Benefity jílové masky (potvrzeno praxí)

  • dokonale vyčistí póry
  • pleť lehce zmatní
  • skvěle vyhlazuje
  • zklidní
  • podporuje hydrataci
  • zjemňuje
  • podpoří prokrvení pleti

Co si připravit?

  • bentonitový jíl (koupíte zde)
  • hydrolát (vybírejte tady)

Jílová maska a jak ji spatlat?

Jílová maska je jednoduchá jako facka (zoufalý pokus o rým, jistě prominete …). Záměrně neuvádím přesné množství, protože záleží, jestli chcete masku dát na celý obličej, nebo jen na část. Já ji nanášela na celý obličej, takže jsem vzala 1 lžíci bentonitového jílu a smíchala ho s růžovým hyrolátem (běžně uváděné ředění je 1:1 čili 1 lžíce hydrolátu na 1 lžíci jílu). Hydrolát můžete samozřejmě obměnit dle libosti (a typu pleti), případně ho nahradit destilovanou vodou, která má nižší pH, což má naše pokožka ráda.

jílová maska

Výsledná hmota by měla mít konzistenci podobnou medu, aby se vám na obličej dobře nanášela a zároveň nestékala. Hotová jílová maska se nejlépe nanáší štětcem na make-up, ale dost dobře to zvládnete i čistými prsty. Nechte ji působit cca. 15-20 minut, dokud zcela nezatuhne. Pokud budete mít pocit, že schne příliš rychle a lehce pne na pleti, stačí ji přestříkat rozprašovačem s hydrolátem. 🙂 Nakonec masku smyjte (doporučuji jemný kartáček určený na pleť) a užívejte si dokonale hladké pleti.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář