Holky bez silikonů a zero waste

Výroba kosmetiky je již sama o sobě krůčkem k zero waste. A protože my, Holky bez silikonů, milujeme Matičku Zemi, řekly jsme si, že je třeba množství odpadu eliminovat co nejvíce cestami. A jak na to jdeme?

Možná by se tomu mělo říkat spíše less waste nežli zero waste. Žít úplně bez odpadu by muselo znamenat nejíst, nepít, možná ani nedýchat. 😀 Dobře, teď vážně. Ono takové to „každá snaha se počítá“ opravdu platí. Když jde o množství vyprodukovaného odpadu, platí do podle mě dvojnásob. Jen si kupříkladu představte, že by si každý člověk pořídil jednu skleněnou/plastovou láhev na pití a vůbec si nekupoval balenou vodu …

Eko obaly

Trvalo nám to poměrně dlouho, než jsme našly, co jsme hledaly. Ale nakonec se poštěstilo, a tak jsme mohly začít prodávat suroviny v eko obalech. Postupně v nich začneme nabízet veškeré sypké suroviny. Jaké jsou výhody těchto ekoobalů? Jedná se o čiré sáčky opatřené zipovým zapínáním. Jsou vyrobeny ze 100% kompostovatelného materiálu (rozloží se za dva měsíce), jsou velmi pevné a dokonale ochrání obsah před přístupem vzduchu i vlhkosti. V e-shopu poznáte produkt v ekosáčku tak, že má v názvu EKO a na obrázku zelené srdíčko.

A co krabice?

Aby se k vám všechny ty krásné suroviny dostaly, musíme je zabalit do nějakého přepravního materiálu. I tady jsme hledaly způsoby, jak na to, abysme Zemi zatěžovaly do nejméně. Nakonec jsme se rozhodly pro již použité krabice i výplňový materiál. Jediné, co tedy zatím neumíme nahradit jsou lepicí pásky. A upřímně, bez lepenky to zatím ani zkoušet nechceme. 😀

Osobně bez odpadu

Pokud jste z Plzně, nebo sem někdy míváte cestu, můžete nás navštívit u nás v provozovně a vybrané suroviny si odnést ve vlastním obalu. Jsme tu pro vás v pondělí a ve čtvrtek, a sice od 17:00 do 18:30. Jen nám prosím dejte včas dopředu vědět, že plánujete dorazit, ať máme vše připraveno. Detailní informace o zero waste nákupu najdete zde.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..