Heřmánková micelární voda

Poslední cca. rok a půl používám k odličování pleťové mléko. Někdy mi ale přijde, že mám po něm zbytečně mastnou pleť. A protože micelární voda je něco, co jsem používala dříve, řekla jsem si, že si zkusím vyrobit vlastní.

Připravte si (na 100 ml)

  • 90 g heřmánkového hydrolátu (koupíte zde)
  • 5 gramů sulfátovaného olivového oleje (najdete tady)
  • 4 gramy Aloe vera šťávy (pořídíte zde)
  • 1 g syrovátky (vybírejte tady)
  • 20 kapek cosgardu (koupíte tu)
  • ÉO – pár kapiček (vyberete zde)

Micelární voda – jak se vyrobí?

Nejprve si vydezinfikujte pracovní plochu a všechny pomůcky, které budete používat. Ideální je vyrobit si micelární vodu v kádince, aby vám šla syrovátka pohodlně rozmíchat. Syrovátka spolu s heřmánkem a Aloe pleť zklidňuje.

Na setinkové váze si odvažte 90 gramů heřmánkového hydrolátu a přidejte k němu 1 gram syrovátky. Pečlivě rozmíchejte. Poté už stačí jen přidat další suroviny, a sice sulfátovaný (vodorozpustný) olivový olej, Aloe vera šťávu a 20 kapek cosgardu. Pokud budete chtít, můžete si vodu také ovonět éterickým olejem, ale toho přidejte maximálně tak 5 kapiček.

Až bude micelární voda hotová, stačí ji už jen přelít do vydezinfikované 100ml lahvičky s víčkem (ideální je flip-flip). Ideální pH by mělo být 5-6, nezapomeňte ho v závěru změřit. Co se týče trvanlivosti, pokud při výrobě budete mít vše řádně vydesinfikované, vydrží vám micelární voda minimálně tři měsíce.

Tip: Lahvičky a víčka vybíreje zde.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář