Dětský balzám při nachlazení

Rýma a kašel se nám mnohdy nevyhnou ani v létě. A dokáží nepěkně potrápit zejména naše nejmenší. S naší pomocí si ale vyrobíte balzám, který vaše děti zbaví nepříjemností při nachlazení.

My sami většinou nachlazení nějak přetrpíme, ale když jde o naše potomky, jsme schopní pro ně i snést modré z nebe. A protože takové ucpané dutiny dokáží dětičky dost potrápit, poradíme vám, jak si jednoduše připravit balzám, který si poradí snad se všemi obtížemi dýchacích cest. Pomůže uvolnit zahleněné dutiny, usnadnit vykašlávání i zkrotit bolesti, které kašel občas doprovázejí. Balzám je vhodný zejména k jemné masáži hrudníku a horní části zad, ale můžete ho opatrně aplikovat také kolem nosu.

Co si připravit?

  • 6 g jojobového oleje (seženete zde)
  • 3 g včelího vosku (dostanete tady)
  • 6 kapek ÉO eukalyptus radiata (koupíte tady)
  • 6 kapek ÉO borovice (seženete tady)

balzám s eukalyptem a borovicí pomůže při nachlazení i malým dětičkám

Jak na balzám při nachlazení ?

Do vydezinfikované kádinky nalámejte včelí vosk. Pomalu ho rozehřejte ve vodní lázni. Jakmile bude úplně rozteklý, sundejte ho ze sporáku, přidejte k němu jojobový olej a pečlivě promíchejte. Nyní už jen stačí přidat po šesti kapkách éterického oleje z eukalyptu a borovice, a balzám, který si poradí s nachlazením, je hotový. Už jen stačí přelít ho do čistého kelímku a nechat ztuhnout. Díky tomu, že obsahuje eukalyputs radiata (a ne globulus), je vhodný již pro děti od 2 měsíců. 

Pokud by na vás vůně balzámu byla příliš silná, můžete přidat pár kapek nějakého citrusu. Výborně se hodí především citron, jenž vás příjemně povzbudí a rozveselí. Stejně tak je vhodný pomeranč, který pomůže při nespavosti a je skvělý i na uvolňování bolestí, třeba zrovna těch, které se občas objevují při nachlazení.

A jak dlouho vám balzám vydrží? Pokud budete mít pří výrobě všechno pečlivě vydezinfikované, platí, že vám vydrží minimálně tak dlouho jako použitá surovina s nejkratší trvanlivostí.

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..