Bambusový kartáček Humble Brush

Že vám bambusový kartáček na zuby nic neříká? Já jim podlehla před několika měsíci, a ani trochu nelituju. Na českém trhu jsou myslím tři firmy, které je nabízí. Mně v koupelně na poličce přistál tenhle krasavec, se kterým je pravidelná očistě chrupu hned příjemnější.

Podle zubařů bychom si prý měli každé tři měsíce vyměňovat kartáček na zuby. Upřímně, kdo z nás to dodržuje? Přiznám se, že jsem tohle nikdy neřešila. Vyhazovat ho každých devadesát dní jen proto, že to někdo řekl? To se mi nezdá jako dobrý důvod. Vyhodit během deseti let čtyřicet kartáčků z barevného plastu mi není sympatické. Ale nahradit nepříjemnou umělou hmotu bambusem a recyklovatelným nylonem? To je hned jiná písnička!

Když už jste si s námi vyrobili čistě přírodní zubní pastu z několika surovin, byla by škoda ji dávat na plastikový kartáček. A mimochodem, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že s bambusovým kartáčkem si tahle pasta rozumí mnohem lépe. Z klasického kartáčku se totiž kokosový olej, který je v pastě obsažený, špatně dostává. Dřevěného fešáka naopak vyčistíte jedna dvě.

bambusový kartáček na zuby Humble Brush

Kartáček Humble Brush, seznamte se …

Značka Humble Brush sídlí pochází se Švédska a každý kartáček, který vyrobí, je opatřený veganským certifikátem. Rukojeť je z bambusu a štětinky pak tvoří nylonová vlákna. Celý kartáček je pak ekologicky rozložitelný, takže až vás přestane bavit, můžete ho švíknout na kompost! Humble Brush nabízí kartáčky ve verzi soft, které jsou ale spíše tvrdší. V puse jsou ale příjemné, nijak neškrábou, a naopak výborně čistí. Trochu nezvyk je zastižení do obloučku, ale mohu potvrdit, že je to vcelku fajné na čištění osmiček. Bez problému se s ním dostanete i do větších mezer, na ty menší to samozřejmě chce kartáček mezizubní. No a co víc, zuby jsou po očistě dokonale hladké, a to každý rád.

Takže bambusový kartáček od Humble Brush vám doproručuju všema osmadvaceti zubama, které v puse mám (a to mám všechny moudráky). Pořídíte ho za nějakých 130 korun na vybraných e-shopech. 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář