Balzám na vousy

Hoho! Dnes to bude záležitost čistě mužská – vyrobíme si totiž balzám na vousy s nádhernou, kořenitě bylinnou vůní.

Proč balzám na vousy používat? Aby byly hezky pěstěné! Balzám podpoří hydrataci vousů, zanechá je saténově jemné na dotek, lehce podporuje jejich růst a jako bonus je příjemně provoní. Příznivě působí také na pleť pod vousy, kterou zvláčňuje a zjemňuje. Já balzám vyráběla pro taťku, který není zrovna kosmetický nadšenec, takže jsem se trochu bála, co na něj řekne. Musím však říct, že ho zaujal hned při prvním použití a s radostí ho používá pravidelně. 🙂

Připravte si

  • 5 gramů karnaubského vosku (koupíte tady)
  • 6 gramů ricinového oleje (pořídíte zde)
  • 6 gramů arganového oleje (nabízíme tu)
  • 10 gramů oleje z černého kmínu (koupíte zde)
  • 14 gramů mandlového oleje (vyberte tady)
  • ÉO: 30 kapek grepu, 5 kapek rozmarýny, 5 kapek máty (koupíte tu)
  • 50ml kelímek (pořídíte zde)
  • pomůcky: kádinka, setiková váha, něco na míchání

Balzám na vousy – jak ho vyrobit

Postup je opravdu jednoduchoučký. Zvládnou ho bez obav i úplní začátečníci. Nejprve si pečlivě vydezinfikujte všechny pomůcky, pracovní plochu i kelímek, do kterého budete hotový balzám na vousy dávat.

Poté si do kádinky odvažte karnaubský vosk, olej z černého kmínu, arganový, ricinový a mandlový olej. Vložte do vodní lázně a na mírném plameni zahřívejte, dokud se vosk zcela nerozpustí.

Kádinku vyndejte z lázně na pracovní plochu. Do roztavené směsi nakapejte éterické oleje – 30 kapek grepu, 5 kapek rozmarýny a 5 kapek máty. Pečlivě promíchtejte. (Kdyby vám v této fázi začal balzám tuhnout, vložte kádinku opět na chvilku do vodní lázně, aby se rozpustil.)

Hotový balzám na vousy už zbývá jen přelít do kelímku a nechat ztuhnout. Ideálně při pokojové teplotě, aby tuhnul hezky postupně.

Jak balzám používat? – Ideálně na navlhčenou pleť (aby ji nevysušoval – paradoxně). Malé množství naberte a jemně vmasírujte do vousů. Můžete používat také po oholení.

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář