7 důvodů, proč si přírodní kosmetiku vyrábět doma

Proč se zdržovat výrobou něčeho, co se dá koupit? Také ještě pořád přemýšlíte nad tím, zda má vůbec smysl pouštět se do experimentů začínajících dumáním nad tím, co je to vůbec to bambucké máslo a jestli je opravdu možné nějakým elegantním způsobem spojit vodu s olejem, aniž byste u toho vyjmenovali všechna sprostá slova, která jste kdy slyšeli? Pak čtěte dál a nechte se přesvědčit, že domácí výroba přírodní kosmetiky stojí za to!

Pamatuju si, jak jsem vyráběla svůj první balzám na rty. O kosmetických surovinách jsem tehdy věděla tolik, co prvňáček o kvadratických rovnicích. A to, že voda s olejem se hned tak nespojí, mi taky došlo až ve chvíli, kdy jsem se rozčilovala v kuchyni nad tím, že můj krém na obličej vypadá jako špatně rozmíchaný pudink. I tak dnes můžu s čistým svědomím prohlašovat, že:

  1. Domácí kosmetika je čistě přírodní a nadopovaná účinnými látkami – jistě, za toho předpokladu, že si nakoupíte kvalitní suroviny od ověřeného dodavatele (což není nic nereálného).
  2. Víte, co si dáváte na pleť – znáte každou surovinu, kterou si posléze budete aplikovat na pokožku či vlasy (v případě zubní pasty apod. i do pusy); má to i velkou výhodu v tom, že snáze zjistíte, co vám nesedí (ne že by měl někdo potřebu se při výrobě mýdla polévat louhem, ale jistě mi rozumíte).
  3. Snadno si vyrobíte kosmetiku na míru – proč se omezovat na tělový krém s kakaovým máslem či šlehané bambucké, když můžete mít obojí, a ještě k tomu přidat oblíbený éterický olej?
  4. Kdykoliv cokoliv obměníte – přestala vás bavit určitá parfemace, ale jinak vám produkt svými účinky sedne? Není nic jednoduššího, než příště sáhnou po jiném éterickém oleji a ostatní složky ponechat. To se vám u kupované kosmetiky zrovna nepoštěstí.
  5. Vyrobíte si libovolné množství – už vás nebaví rozhodovat se mezi 30 až 100ml verzí krému? Doma si snadno vyrobíte 5 i 20 ml, aniž by vám někdo vysvětloval, že taková velikost neexistuje.
  6. Je to levnější – tedy ano, počáteční investice je o něco vyšší, ale po čase zjistíte, že si vystačíte s několika základními surovinami, které lze mezi sebou různě míchat, a doplňovat tak jejich účinky dle aktuální potřeby
  7. Pobavíte se – provozování domácí kosmetické laboratoře je báječný relax. Na chvíli vypnete, necháváte se okouzlovat všemi těmi vůněmi a těšíte se, co na vás na konci procedury čeká.
Tak co, nalákali jsme vás? 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.