5 přešlapů v péči o pleť

Mnohdy své pleti škodíme, a přitom o tom nemáme nejmenší tušení. Některé věci zkrátka děláme tak nějak automaticky, a na jiné, které jsou důležité, zase naopak zapomínáme. Které jsou ty chyby, které nám pleť tak snadno neodpustí?

Nečistíte pleť, i když se nelíčíte

„Prosim tě, proč bych se odličovala, když se nemaluju?“ povídala mi kdysi jedna kamarádka. Na jednu stranu pravda – když se nemalujete, není co odličovat. I tak je ale naše pleť během dne vystavována vlivům prostředí, v němž žijeme, mastí se a detoxikuje, takže je třeba ji večer před spaním vyčistit. Stačí k tomu použít nějakou pleťovou vodu, třeba tuhle, kterou si sami vyrobíte. Schválně se pak koukněte po dočištění pleti na tamponek, že není tam bílý jako před použitím 🙂

Dáváte olej/máslo na suchou pokožku

O tom, že se oleje a másla nemají aplikovat na suchou pokožku jsme vám sice už psaly, ale opakování je matka moudrosti. Zkrátka jde o to, že jakmile na pleť nanesete nějaký tuk, sama ho přestane produkovat, a tím pádem se začne vysušovat. To je ten důvod, proč někteří lidé proklínají rostlinné oleje a másla – neumějí je správně používat.

Příliš pleť drhnete

První potíž je v tom, že někteří pleť při čištění/mytí příliš drhnou, a pak se diví, že je zarudlá a podrážděná. Další problém je zase ten, že příliš často peelingují. Jasně, ono nějaké to občasné obroušení pleti neuškodí, ale zase se to nemá přehánět. Ačkoliv kosmetičky tvrdí, že můžete pleti dopřávat peeling každý týden, mně osobně to přijde přehnané, protože podle toho, co jsem vyčetla, pleti trvá až tři týdny, než se obnoví.

Zapomínáte na pokožku krku

Já vím, tohle se povídá často. Ale není od věci to připomenout, protože i na tohle zapomínáme (já skoro pořád, a pak se divím, proč mám krk sušší). Pokožka na krku má, stejně jako v dekoltu, tendenci projevovat známky stárnutí rychleji než na obličeji. Neznamená to, že si musíte rychle běžet koupit nějaký intenzivní krém. Jen zkuste na tyhle partie myslet a dopřávat jim pravidelnou péči. Uvidíte, že se vám to vyplatí. 🙂

Pořád střídáte produkty

Nejen vlivem reklamy mnoho z nás nakupuje stále nové produkty, protože mají být údajně ještě lepší než ty předchozí. Je to sice možné, ale pokud budte každý druhý týden používat jinou kosmetiku, těžko zjistíte, co vám opravdu sedí. Pleť potřebuje čas, aby se na ní projevilo, zda jí zvolená péče sedí. Buďte tedy trpěliví.

Máte nějaké zlozvyky v péči o pleť? 🙂

Ohodnoťte náš článek 🙂

Autor příspěvku: Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..